Feministice zanimljivo dočekale katolike

Posted by

Feministice dočekale katolike koji mole za nerođene na Sveučilištu Georgetown s bogohuljenjem i prijetnjama

11. ožujka 2020. (TFP Student Action) — Za studente Sveučilišta Georgetown 2. ožujka bio je poput svakog drugog ponedjeljka. Neki su žurili na predavanja kroz Healyjeva vrata, a drugi su opušteno uživali u sunčanom danu u Washingtonu D.C. No uobičajena je monotonija ubrzo nestala.

Stigli su volonteri udruge studenata i roditelja TFP Student Action (Tradition, Family, Property – Tradicija, obitelj, vlasništvo; op. prev.). Ovog im se puta pridružila skupina entuzijastičnih maturanata Akademije sv. Ljudevita de Montforta. Stajali su kod Healyjevih vrata i tamo postavili svoj transparent: „Molite i djelujte za iskorjenjenje grijeha pobačaja”.

Kao i uvijek, kampanja je započela molitvom. Zatim su mladi volonteri sa studentima pristojno dijelili letke s 10 razloga za zaštitu nerođenih, a drugi su držali plakate kojima su poticali vozače da zatrube za nerođene.

Hoće li studenti najstarijeg američkog katoličkog sveučilišta dobro prihvatiti borbu za nerođene? Hoće li pozdraviti druge katolike koji mirno mole za iskorjenjenje pobačaja?

Gotovo odmah jedna je studentica povikala: „Ja volim ubijati bebe”. Skupina feministica okupila se te se izrugivala i histerično smijala nekih pola sata. Jedna od njih prišla je volonteru TFP-a Gregoryju Murphyju i rekla: „Ti bi trebao ovdje braniti ženska prava”. Gregory je kao s nokta odgovorio: „Mi smo ovdje kako bismo branili prava svih žena, koliko god one malene bile”.

Neprijateljska atmosfera postala je još gora kad se na pločniku prekoputa formirala gomila studenata zagovornika prava na pobačaj. Njihov je vođa bio samoprozvani „urođenik”, koji je izvikivao hule protiv Blažene Djevice Marije i koristio vulgaran jezik protiv Katoličke Crkve i volontera TFP-a koji su mirno molili krunicu.

„Vi ubijate ljude…”, inzistirao je ljutiti zagovornika prava na pobačaj, ironično ignorirajući činjenicu da je u Americi od 1973. kirurškim pobačajem ubijeno više od 60 milijuna nerođene djece. „Ovdje više nema mjesta za civiliziranu raspravu”, povikao je.

Volonteri TFP-a nastavili su moliti. To se činilo najboljom reakcijom. U tome trenutku postao je očit duhovni vid kampanje. Na jednoj strani – aktivisti za pravo na pobačaj i pro-homoseksualni aktivisti, ujedinjeni u svojoj mržnji prema čistoći, nerođenima i katoličkom moralu. Na drugoj strani ulice – šačica mladića, ujedinjeni u svojoj ljubavi za čistoću, voljni slijediti nauk Katoličke Crkve, i bore se za Bogom dano pravo na život. Kako ekstreman i živ kontrast.

Sudar ideja bio je opipljiv. Dok se molila krunica, zagovornici prava na pobačaj veoma su se uznemirili. Bilo je to kao korištenje blagoslovljene vode protiv đavla. „Vi pretvarate krunicu u oružje”, vrisnuo je netko. Drugi su napadali molitvu.

Bijesna, jedna od studentica zagovornica prava na pobačaj nagovarala je vozače da pregaze pro-life volontere. Dvije gnjevne žene su na mopedu projurile pokraj dvoje volontera TFP-a, i umalo ih pregazile.

Gledajući veličanstvenu zastavu TFP-a, jedan se student narugao: „Vi ste stvarno iz srednjeg vijeka”. „Hvala na komplimentu”, odvratio je volonter, na zaprepaštenje dotičnog muškarca. Doista, današnje bi društvo moglo uvelike profitirati od načela Evanđelja koja su bila osnova srednjovjekovnog kršćanstva, koje je unijelo toliko autentičnog napretka u obrazovanje, zdravstvo, arhitekturu, poljoprivredu, a iznad svega u krjepost, svetost i vjeru.

Kampanja TFP-a na Sveučilištu Georgetown završila je kako je i počela – uz molitvu.

Zagovornici prava na pobačaj odgovarali su izvikujući Nietzscheove riječi: „Bog je mrtav! Bog je mrtav!”

Pa, činjenica je da je Nietzsche mrtav 120 godina, a Bog je vječan. Da, Božja milost nastavlja živjeti u srcima i dušama sve većeg broja mladih Amerikanaca koji ne samo da čeznu za danom kad će grijeh pobačaja biti zauvijek iskorijenjen u našoj prelijepoj zemlji, nego i mole za to.

Neka Bog čuje našu molitvu i ubrza dolazak dana kad ćemo uistinu moći biti jedan narod pod Bogom – narod bez grijeha pobačaja.

Gospe od pobjede, moli za nas!

Objavljeno s dopuštenjem TFP Student Actiona.

Prijevod: Ana Naletilić

Izvor